Ogłoszenia 13.06.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 13.06.2021

XI Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w naszej Parafii gościmy ks. Dawida Marię Wolińskiego, Neoprezbitera który głosi nam Słowo Boże, modli się z nami natomiast o godz. 12:30 odprawił uroczystą Msze Świętą Prymicyjną oraz udzieli nam uroczystego prymicyjnego błogosławieństwa. Ksiądz Dawid przez wiele lat, najpierw jako kleryk, później diakon przybywał co miesiąc do naszej wspólnoty parafialnej prosząc o materialne wsparcie na rzecz seminarium duchownego w Lublinie. Dziękujemy dziś Panu Bogu za Jego powołanie, modlitwę oraz wszelką życzliwość i pragniemy życzyć aby Najświętsza Maryja Panna, Matka Kapłanów, otaczała go swoją matczyną opieką oraz wspierała i błogosławiła na niełatwych ścieżkach kapłańskiego życia. Pamiętamy w modlitwie.
 2. Jutro 14 dzień miesiąca- dzień Bractwa Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta a następnie uroczyste nabożeństwo dla Bractwa Matki Bożej Szkaplerznej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy!
 3. W środę 16 dzień miesiąca- dzień modlitwy za Ojca Świętego Franciszka oraz za przyczyną Świętego Jana Pawła II Papieża. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta a następnie uroczyste nabożeństwo za przyczyną Świętego Jana Pawła II. W tym dniu zostaną wystawione do publicznej całodziennej adoracji relikwie Świętego Papieża. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy oraz adoracji cudownych relikwii w naszej Parafii.
 4. W czwartek wspomnienie św. Brata Alberta. W tym dniu polecać Panu Bogu będziemy ubogich, bezdomnych oraz biednych za przyczyną Świętego Brata Alberta. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 5. W sobotę 19. dzień miesiąca- dzień modlitw w intencji Ojczyzny i ludzi świata nauki i pracy za przyczyną bł. ks. Jerzego Popiełuszki, męczennika. O godz. 8:00 uroczysta Msza Święta w tej intencji oraz nabożeństwo zakończone błogosławieństwem relikwiami bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 6. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na Metropolitalne Seminarium Duchowne w Lublinie. Módlmy się o dar mądrości i rozumu dla wychowawców oraz o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej zwłaszcza z naszej parafialnej wspólnoty.
 7. Dzisiaj do naszej Parafii podczas Mszy Świętej o godz. 10:30 zostały uroczyście wprowadzone relikwie św. ] Floriana, Męczennika, patrona Straży Ogniowej, hutników, przywiezione w uroczystym kordonie wozów strażackich przez ks. Roberta z samego Krakowa. Od dziś nasza Parafia wraz z cudownym relikwiarzem św. Floriana, męczennika staje się oficjalnym miejscem modlitwy wszystkich tych którzy pracują w Straży Ogniowej. Ich piękną lecz niekiedy bardzo trudną służbę polecajmy Panu Bogu prosząc o Boże błogosławieństwo. opiekę Matki Najświętszej oraz potrzebne siły i zdrowie na dalsze lata w służcie naszemu miastu i Ojczyźnie naszej.
 8. Decyzją Konferencji Episkopatu Polski od 20 czerwca br. zostaje zniesiona dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej. Więcej informacji TUTAJ https://episkopat.pl/20-czerwca-zostana-zniesione-dyspensy-od-uczestnictwa-w-niedzielnej-mszy-swietej/
 9. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszej Parafii. Pragniemy poinformować że w każdą środę o godz. 18:00, podczas Mszy Świętej  za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się za wszystkich Ofiarodawców. Za wszelką pomoc wielkie Bóg zapłać!
 10. W kontekście pytań o materialne funkcjonowanie naszego kościoła, informujemy,  że dobrowolne ofiary możemy składać w zakrystii, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii: Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
 11. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych w miesiącach powakacyjnych. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt po Mszach Świętych w zakrystii lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail na parafialną pocztę – kancelaria@rozeslanie.pl.