Ogłoszenia 13.03.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 13.03.2016

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które będziemy przeżywać ze św. s. Faustyną, Apostołką Bożego Miłosierdzia, a przeprowadzi je ks. prob. Sławomir Mazurek z parafii Bukowa Wielka. Program rekolekcji znajduje się w tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii.
 2. W czasie rekolekcji będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną, składając do kosza Caritas artykuły żywnościowe i gospodarcze bez odzieży w poniedziałek, wtorek i środę po każdej Mszy św. w przedsionku kościoła. Z tych darów Caritas przygotuje paczki dla ubogich na święta. Można też przygotować reklamówkę z darami dla jednej rodziny, którą można zabrać ze stolika z prasą katolicką.
 3. Wyjazdy do chorych i starszych w środę od godz. 14:00. Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
 4. Jest organizowany wyjazd na Drogę Krzyżową na Majdanku w piątek 18 III. Zapisy u ks. Piotra, odjazd o godz. 15:45 z parkingu przy Kamenie.
 5. Przyszłą niedzielę uroczystość Niedzieli Palmowej, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 6. Niedziela Palmowa jako święto młodych rozpocznie się w naszym kościele o godz. 14:45, a zakończy się uroczystą Mszą św. w Bazylice Mariackiej. Uroczystości przewodniczył będzie ks. bp Mieczysław Cisło, który przekaże delegacjom z parafii symbole Roku Miłosierdzia. Zachęcamy młodzież do udziału w tym święcie, a obowiązkowo młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
 7. Zapisy na paczki na Wielkanoc dla ludzi ubogich w zakrystii po każdej Mszy św.
 8. W sobotę uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, opiekuna rodzin, patrona mężczyzn. Uroczyste Msze św. o godz. 8:00 i 18:00. Msza św. zbiorowa za zmarłe Józefy i Józefów o godz. 18:00, intencje na tę Mszę św. przyjmowane są w zakrystii.
 9. W dniu 20 III w Niedzielę Palmową w ChDK o godz. 18:00 koncert pieśni chrześcijańskiej. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 10. W przedsionku kościoła rozprowadzane są palmy, dochód będzie przeznaczony na rekolekcje dzieci i młodzieży z parafii.
 11. Przy stoliku z prasą katolicką są do nabycia książeczki z rachunkiem sumienia. Ofiara jest dobrowolna.
 12. W środę 16 dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka i za przyczyną św. Jana Pawła II.
 13. W sobotę 19 dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Ojczyzny oraz ludzi świata pracy za przyczyną Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 18:00 Msza św. w tej intencji.
 14. Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 17:30.
 15. Ankieta o ks. Zygfrydzie Berezeckim przy stoliku z prasą katolicką. Prosimy o zabranie i wypełnienie w domu.