Ogłoszenia 12.09.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 12.09.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy w Kościele XXIV Niedzielę Zwykłą.
 2. Dzisiaj w Warszawie, w Świątyni Opatrzności Bożej o godzinie 12:00 odbędzie się zapowiadana Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego i Siostry Elżbiety Czackiej. Zachęcamy do duchowego uczestnictwa w tej uroczystości i modlitwy poprzez media.
 3. Dzisiaj o 17:30 zapraszamy na uroczyste Nieszpory, jako dziękczynienie za beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Siostry Czackiej.
 4. Jutro 13. dzień miesiąca, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie na godzinę 17:30.
 5. We wtorek przypada 14. dzień miesiąca – w naszej parafii to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 8:00 Msza św, następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
 6. Także we wtorek przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. To szczególny dzień i doroczna uroczystość dla Bractwa Drzewa Krzyża Świętego, działającego w naszej parafii. O godzinie 17:15 odprawimy Drogę Krzyżową, a po 18:00 uroczysta Msza św. Po tej Mszy św. indywidualne błogosławieństwo relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich, zwłaszcza członków Bractwa Drzewa Krzyża Świętego.
 7. W czwartek 16. dzień miesiąca, dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz dzień modlitw za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo w tej intencji, na cały dzień zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II.
 8. W sobotę święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Modlitwy za młode pokolenie przenosimy na niedzielę. A więc w przyszłą niedzielę o godzinie 11:30 uroczysta Msza św. na rozpoczęcie roku formacyjnego dla harcerzy, lektorów i ministrantów. Serdecznie zapraszamy.
 9. Zapraszamy do służby przy ołtarzu. Kandydaci na ministrantów i lektorów pragnących służyć przy ołtarzu, mogą się zgłaszać do Ks. Piotra.
 10. Pierwsza Komunia Św. w przyszłym roku w naszej parafii odbędzie się w niedzielę 15 maja, zaś rocznica Pierwszej Komunii Św. jest zaplanowana na niedzielę 22 maja 2022 roku.
 11. Na pierwsze spotkanie rodziców z dziećmi komunijnymi z klas trzecich zapraszamy w niedzielę 26 września o godzinie 11:10.
 12. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w niedzielę 26 września po Mszy św. o godzinie 12:30.
 13. Koła Różańcowe naszej parafii organizują jednodniową pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd w sobotę 25 września o godzinie 5:00 rano spod naszego kościoła. Koszt 100 zł. Są jeszcze wolne miejsca, zapisy u Ks. Seniora Józefa lub w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
 14. Serdecznie dziękujemy osobom za prace porządkowe w kościele i na plebanii oraz za malowanie okien.
 15. Bóg zapłać za dwie bezimienne ofiary na kościół, po 50 zł każda.
 16. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia oraz owocnego tygodnia.