Ogłoszenia 12.02.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 12.02.2017

VI Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na „Fundusz Wschodni”. Bóg zapłać.
  2. We wtorek 14. dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel. Zapraszamy.
  3. W czwartek 16. dzień miesiąca – dzień modlitw w intencji Papieża Franciszka oraz modlitwy za przyczyną Św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy w tej intencji. Zostaną wystawione relikwie Św. Jana Pawła II oraz zostanie wyłożona księga próśb i podziękowań.
  4. W parafii Chrystusa Odkupiciela w Chełmie prowadzone są katechezy neokatechumenalne, szczegóły w tablicy ogłoszeń.
  5. Chełmski Dom Kultury zaprasza na najnowszy film Martina Scorsese pt. „Milczenie”. Jest to historia dwóch jezuickich księży, podróżujących do siedemnastowiecznego, odizolowanego od wszelkich zewnętrznych kontaktów Królestwa Japonii, by sprawdzić postęp działań misji ewangelizacyjnych. Stają się oni świadkami prześladowania japońskich chrześcijan przez ich własne władze. Księża zwiedzają japońską wioskę, zastanawiając się, dlaczego Bóg pozostaje milczącym, podczas gdy jego dzieci cierpią. Film wyświetlany będzie w Chełmskim Domu Kultury od 18 do 23 lutego.