Ogłoszenia 10.05.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 10.05.2020

V Niedziela Wielkanocna

W MSZY ŚWIĘTEJ MOŻE UCZESTNICZYĆ MAKSYMALNIE 34 WIERNYCH

  1. W środę wspomnienie Matki Bożej z Fatimy, która w swoich orędziach wzywała wszystkich ludzi do pokuty i nawrócenia a także zachęcała do odmawiania modlitwy Różańcowej. Ta prośba szczególnie dziś jest dla nas bardzo aktualna.
  2. W czwartek 14. dzień miesiąca- dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godz. uroczysta  8:00 Msza Święta a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  3. W sobotę święto Św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, w tym dniu wypada również 16. dzień miesiąca kiedy to modlimy się za Ojca Świętego Franciszka za przyczyną świętego Jana Pawła II. Relikwie naszego Świętego Papieża będą wystawione cały dzień do adoracji.
  4. Zawsze w dniu odpustu dziękowaliśmy gościom a także wiernym naszej Parafii, księżom którzy do nas przybywali i modlili się razem z nami. Dziś tą uroczystość przeżywamy w inny sposób, choć jest to dla nas wszystkich bardzo trudny czas, jednak bardzo wszystkich zapewniamy że tęsknimy za Wami i codziennie modlimy się za Was i za Wasze rodziny!
  5. Kancelaria Parafialna od poniedziałku będzie czynna w godzinach posługi, jednak dyżurnego księdza wywołujemy poprzez dzwonek domofonem. Harmonogram dyżurów księży naszej Parafii znajduje się na drzwiach kancelarii.
  6. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Najświętszej Maryi Panny, codziennie w naszym kościele o godz. 17:40.
  7. Przypominamy że wobec panującej epidemii, uroczystość I Komunii Świętej, rocznicy Komunii Świętej oraz Sakrament Bierzmowania zostają przełożone na czas po wakacjach. Zgodnie z zaleceniami Księdza Arcybiskupa, nowy termin zostanie ustalony z rodzicami, po ustaniu stanu epidemii w naszym kraju.
  8. Dziękujemy za wsparcie modlitewne i materialne naszej Parafii. Pragniemy poinformować że w każdą środę o godz. 18:00, podczas Mszy Świętej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy, modlimy się za wszystkich Ofiarodawców. Za wszelką pomoc wielkie Bóg zapłać!
  9. W kontekście pytań o materialne funkcjonowanie naszego kościoła, informujemy, że dobrowolne ofiary możemy składać w zakrystii, jak również przez przelew na rachunek bankowy parafii: Numer rachunku 94 1020 1563 0000 5502 0156 0457
  10. W kalendarzu są jeszcze wolne intencje Mszy Świętych. Zainteresowanych wiernych prosimy o kontakt po Mszach Świętych w zakrystii lub poprzez wysłanie wiadomości e-mail na parafialną pocztę – kancelaria@rozeslanie.pl