Ogłoszenia 10.02.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 10.02.2019

V Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są do puszek ofiary na Fundusz Wschodni, jako nasza pomoc naszym rodakom mieszkającym za naszą wschodnią granicą. Bóg zapłać.
  2. Jutro święto Matki Bożej z Lourdes 27. światowy dzień chorego. W naszym kościele o godzinie 10:00 Msza św. w intencji ludzi chorych i starszych, połączona z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Serdecznie zapraszamy.
  3. W każdy poniedziałek, w sali obok kancelarii od godziny 15:00 można złożyć 1% podatku na Hospicjum Domowe w Chełmie oraz rozliczyć PIT, pomoże Pani Księgowa z Hospicjum.
  4. W czwartek 14. dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 18:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  5. W sobotę 16. dzień miesiąca – dzień modlitwy w intencji Papieża Franciszka i modlitwy za przyczyną Św. Jana Pawła II. Nabożeństwo w tej intencji po Mszy św. o godzinie 7:00. Na cały dzień zostaną wystawione relikwie św. Jana Pawła II.
  6. W dniach 24 i 25 maja, przez parafię naszą parafię jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Koszt pielgrzymki z noclegiem to 150 zł. Zapisy w zakrystii bądź kancelarii.
  7. Do Kosza Caritas w przedsionku kościoła można składać środki czystości i higieny. Zostaną one przeznaczone ośrodkom pomagającym bezdomnym oraz łaźni Caritas w Lublinie. Bóg zapłać.