Ogłoszenia 09.08.2015 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 09.08.2015

XIX Niedziela Zwykłą

  1. Jutro 10. dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. O godz. 17:30 różaniec do 7 boleści Matki Bożej, następnie Msza św. o łaskę dobrej śmierci. Zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej śmierci do wspólnej modlitwy.
  2. W piątek 14 dzień miesiąca, o godz. 18:00 Msza św. dla Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel, następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  3. W sobotę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. jak w każdą niedzielę, podczas każdej Mszy św. błogosławieństwo pierwszych plonów zbóż, owoców i ziół. Odpusty w tym dniu w parafii Rejowiec Osada i Chrystusa Odkupiciela w Chełmie. Uroczyste Msze św. o godz. 12:00. Kazania w tym dniu wygłosi ks. Sławomir Górny, nasz były wikariusz.
  4. W przyszłą niedzielę odpust w parafii Czułczyce. Uroczysta suma o godz. 12:00. Jesteśmy zaproszeni na tę uroczystość.
  5. Apele pielgrzymkowe codziennie o godz. 20:40. Zakończą się w czwartek, kiedy pielgrzymi wejdą na Jasną Górę.
  6. W przyszłą niedzielę 15 rocznica śmierci ks. kan. Bolesława Uszczuka, wieloletniego proboszcza tej parafii. Podczas każdej Mszy św. modlić się będziemy za zmarłego kapłana.
  7. W piątek odpust w parafii Okszów. Uroczysta Msza św. o godz. 18:00.
  8. Pielgrzymi idący na Jasną Górę przekazują nam serdeczne pozdrowienia i wyrazy więzi duchowej i modlitewnej.
  9. Dziś zbierane są ofiary na tacę na remont zespołu szkół tzw. „Biskupiaka”. Z złożone ofiary Bóg zapłać.