Ogłoszenia 08.11.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 08.11.2020

XXXII Niedziela Zwykła 

  1. W dzisiejszą niedzielę po raz 12 przeżywamy dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku duchowo łączymy się z Republiką Środkowoafrykańską przeżywającą ten dzień pod hasłem „Przywrócić nadzieję”. Ofiary złożone do puszki będą pomocą dla ludzi w tym kraju gdzie wiara jest zwalczana i prześladowana. Serdecznie zachęcamy do modlitewnej pamięci.
  2. We wtorek 10 dzień miesiąca miesiąca- dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy Świętej o godz. 7:00 nabożeństwo do Siedmiu Boleści Matki Bożej a następnie Msza Święta o łaskę dobrej śmierci. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
  3. W środę 11 listopada 102 rocznica odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości – Święto Narodowe. W naszym kościele o godz. 8:00 uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny i Polskiego Narodu o zgodę między rodakami oraz o zaprzestanie marszy protestacyjnych tzw. „o prawa kobiet”. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynienia za dar wolności oraz przebłagania za popełnione grzechy oraz profanacje świątyń oraz miejsc pamięci narodowej.
  4. W sobotę 14 dzień miesiąca- dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 8:00 uroczysta Msza Święta, a następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy ku czci Matki Najświętszej.
  5. Od poniedziałku (tj. 9 listopada) ze względu na trudne warunki epidemiczne kancelaria parafialna pozostaje nieczynna. Wierni będą przyjmowani tylko w ważnych i pilnych sprawach poprzez wywołanie księdza dyżurnego domofonem. Rozpiska dyżurów została umieszczona na drzwiach wejściowych na plebanię. W nagłych sytuacjach prosimy o przychodzenie w maseczkach, przyłbicach oraz rękawiczkach ochronnych oraz przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych w tym zachowanie stosownego dystansu.
  6. Przypominamy że spotkania przygotowujące dzieci do I Komunii Świętej, młodzież do Sakramentu Bierzmowania a narzeczonych do Sakramentu Małżeństwa (nauki przedmałżeńskie) z racji panujących warunków epidemicznych zostają czasowo zawieszone do odwołania.
  7. W tym miesiącu szczególnie śpieszymy z modlitwą za nasze rodziny, bliskich, krewnych, przyjaciół oraz znajomych przez modlitwę wypominkową. a więc Różaniec Święty.  W listopadzie codziennie o godz. 17:30 w sposób szczególny będziemy się modlić na Różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe znajdują się w tradycyjnym miejscu na ołtarzach bocznych. Z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać je w zakrystii do puszki lub na tacę. Pamiętajmy, aby na karcie wypominkowej wpisać także konkretną datę kiedy chcielibyśmy aby zostały one odczytane i przemodlone. Istnieje także możliwość zamówienia intencji Mszalnej lub przekazania imion naszych zmarłych poprzez wiadomość e-mail:
    kancelaria@rozeslanie.pl.