Ogłoszenia 08.09.2019 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 08.09.2019

XXIII Niedziela Zwykła

Uroczystość Narodzenia NMP

  1. We wtorek 10. dzień miesiąca – dzień modlitwy o łaskę dobrej śmierci. O godzinie 17:30 różaniec do 7 Boleści Matki Bożej, następnie Msza św. Zapraszamy Apostolstwo Dobrej Śmierci do wspólnej modlitwy.
  2. W sobotę 14. dzień miesiąca – dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Matki Bożej z Góry Karmel.
  3. W naszym mieście organizowana jest Ogólnopolska Pielgrzymka „Polska pod Krzyżem”, która odbędzie się w dniach 14-15 września. Szczegółowy program pielgrzymi i forma zapisu znajduje się na tablicy ogłoszeń.
  4. W naszej parafii w święto Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się nabożeństwo „Polska pod Krzyżem”, które jest okazją do osobistego nawrócenia. W sobotę o godzinie 17:15 koronka do Bożego Miłosierdzia przy Krzyżu Misyjnym, Droga Krzyżowa i Msza św. Zapraszamy.
  5. Parafie Rzymskokatolicie Miasta Chełm wraz z Civitas Christiana zapraszają 15 września do uczestnictwa w Marszu dla Życia i Rodziny. Hasło tegorocznego marszu brzmi „Seksedukacja to deprawacja”. Uczestnictwo w marszu rozpoczynamy od udziału we Mszy św. o godzinie 12:00 w bazylice. Następnie ulicami miasta przejdziemy do kościoła pw. Św. Rodziny na osiedlu Słonecznym. Tam jesteśmy zaproszeni do udziału w festynie: VI Parafiada Rodzinna. Zachęcamy, by na marsz zabrać ze sobą transparenty promujące rodzinę i ludzkie życie.