Ogłoszenia 08.08.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 08.08.2021

  1. Dzisiaj przeżywamy w kościele XIX Niedzielę Zwykłą w ciągu roku liturgicznego.
  2. Jutro w Chełmie będziemy gościć kolarzy uczestniczących w 78. Tour De Pologne. W związku z tym są przewidziane spore utrudnienia w ruchu drogowym. Po południu ulica Lubelska zostanie całkowicie wyłączona z ruchu aż do godziny 19:30. Wjazd kolarzy do miasta planowany jest na godzinę 18:00, przejadą dwa razy w okolicy naszego kościoła. W związku z tym, Msza św. wieczorowa w naszym kościele wyjątkowo zostanie odprawiona nie o godzinie 18:00, ale o godzinie 20:00 – po zakończeniu etapu wyścigu kolarskiego.
  3. We wtorek 10. dzień miesiąca. W naszej parafii jest to Dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo do 7 Boleści Matki Bożej, zaś o godzinie 8:00 odbędzie się Msza św. z rytuałem o łaskę dobrej śmierci. 
  4. W piątek 13 sierpnia odbędzie się w naszej parafii Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy na godzinę 17:30 na różaniec, potem odbędzie się procesja fatimska wokół kościoła i Msza św.
  5. W sobotę przypada 14. dzień miesiąca – w naszej parafii jest to dzień Bractwa Szkaplerza Matki Bożej z Góry Karmel. O godzinie 8:00 Msza św., następnie stosowne nabożeństwo do Matki Bożej.
  6. Również w sobotę 14 sierpnia wspomnienie Św. Maksymiliana Marii Kolbego, podczas każdej Mszy św. będziemy się modlić za pomordowanych w obozach koncentracyjnych, łagrach oraz innych więzieniach.
  7. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Podczas każdej Mszy św. poświęcenie pierwszych plonów zbóż, ziół i owoców.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone na tacę. Te ofiary zostaną przeznaczone na działałność Caritas w Archidiecezji Lubelskiej. Serdeczne Bóg zapłać.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej to znaczy do Niedzieli i do czytania Gościa Niedzielnego. 
  10. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia, udanego urlopu i wypoczynku oraz owocnego tygodnia.