Ogłoszenia 06.07.2014 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 06.07.2014

XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś kończymy rekolekcje ewangelizacyjne „Przyjdź do źródła” w naszej parafii. Dziękujemy zespołowi ewangelizacyjnemu, osobom świeckim i ks. Konradowi za pracę głoszenia słowa bożego i danie świadectwa. Bóg zapłać.
  2. Wczoraj powitaliśmy Krzyż Trybunalski z Relikwiami Krzyża Świętego, przebywał on będzie w naszym kościele do następnej soboty. Specjalne nabożeństwa przy krzyżu będą codziennie o godz. 17:30, następnie Msza św. Zapraszamy na te nabożeństwa oraz adorację Krzyża przez cały dzień, można wejść i choć na chwilę się pomodlić.
  3. Pożegnanie Krzyża nastąpi w przyszłą sobotę, o godz. 15:00 Msza św., której przewodniczył będzie ks. bp Artur Miziński oraz wygłosi kazanie, następnie Krzyż zostanie przekazany do parafii Św. Rodziny na Osiedlu Słonecznym.
  4. Jutro 7 dzień miesiąca – dzień Miłosierdzia Bożego w naszej parafii. O godz. 18:00 Msza św. do Miłosierdzia Bożego, następnie nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii św. s. Faustyny.
  5. W czwartek 10 dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godz. 7:00 różaniec do Siedmiu Boleści Matki Bożej o łaskę dobrej śmierci, następnie Msza św. Zapraszamy członków Apostolstwa Dobrej Śmierci do wspólnej modlitwy.
  6. W sobotę w wigilię odpustu Rozesłania św. Apostołów na cmentarzu grzebalnym o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. za naszych zmarłych.
  7. W najbliższą niedzielę główny odpust ku czci Rozesłania św. Apostołów. Uroczysta suma o godz. 12:30, którą odprawi i wygłosi kazanie nowy proboszcz Parafii pw. Św. Rodziny ks. kan. Mirosław Bończoszek. Prosimy o przygotowanie procesji. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość miłych gości i naszych parafian.
  8. Od jutra rozpoczyna się nowenna do MB Szkaplerznej, członkowie Bractwa MB z Góry Karmel mogą uczestniczyć w kościele po Mszy św. o godz. 18:00, bądź w domu odmawiając nowennę z książeczki.
  9. XXIII Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę 12 -13 lipca 2014.
  10. Witamy ks. Piotra, który z woli ks. Arcybiskupa będzie pracował w naszej parafii za ks. Marcina. Ks. Piotr jest neoprezbiterem, wśród nas rozpocznie swą pracę kapłańską – życzymy ks. Piotrowi wielu łask bożych. Będziemy go wspierać naszą modlitwą.