Ogłoszenia 06.06.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 06.06.2021

X Niedziela Zwykła

 1. Dzisiaj w naszej parafii gościmy Ks. Macieja Świderskiego, neoprezbitera z parafii Św. Rodziny, który głosił kazanie podczas każdej Mszy św., zaś o godzinie 12:30 odprawił Mszę św. prymicyjną oraz udzielił nam prymicyjnego błogosławieństwa.
 2. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Jest to wotum Polskiego Narodu za odzyskanie niepodległości. Bóg zapłać.
 3. Jutro 7. dzień miesiąca – dzień Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W czwartek 10. dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godzinie 7:00 nabożeństwo do 7 Boleści Matki Bożej o łaskę dobrej śmierci, następnie Msza św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W czwartek Oktawa Bożego Ciała. O godzinie 18:00 Msza św., następnie procesja wokół kościoła do 4 Ołtarzy, poświęcenie wianuszków oraz błogosławieństwo małych dzieci. Prosimy o przygotowanie procesji.
 6. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu nie obowiązuje post.
 7. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 8. W sobotę 12 czerwca przy kościele Św. Rodziny rusza III Liga Rowerowa. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 9. Również w sobotę 12 czerwca odbędzie się VII Zlot motocyklowy w Żmudzi. Rozpocznie się o godzinie 10:00 Mszą św. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 10. W przyszłą niedzielę gościć będziemy następnego Ks. Prymicjanta – Ks. Dawida Wolińskiego, który wielokrotnie zbierał w naszej parafii tacę na Seminarium Duchowne w Lublinie. O godzinie 12:30 odprawi Mszę św. Prymicyjną, zaś podczas każdej Mszy św. będzie głosił kazanie.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godzinie 10:00 zostaną wprowadzone relikwie Św. Floriana – patrona strażaków, które zostały przywiezione z Krakowa przez Ks. Roberta i Straż Zawodową z Chełma.
 12. Nabożeństwa czerwcowe codziennie o godzinie 17:45.