Ogłoszenia 06.05.2018 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 06.05.2018

VI Niedziela Wielkanocy

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbierane są ofiary do puszek na wypoczynek wakacyjny dla dzieci „Nadzieja Radości”. Bóg zapłać za tą pomoc.
  2. Jutro 7. dzień miesiąca – dzień Bożego Miłosierdzia w naszej parafii. O godzinie 18:00 Msza św. do Bożego Miłosierdzia w intencji naszej parafii i błogosławieństwo relikwiami Św. Siostry Faustyny.
  3. We wtorek uroczystość Św. Stanisława, głównego patrona Polski. Uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00, Msza św. zbiorowa za zmarłe Stanisławy i Stanisławów o godzinie 18:00. Intencje na tę Mszę św. są przyjmowane w zakrystii.
  4. W czwartek od godziny 16:00 spowiedź dzieci i bliskich przed I Komunią oraz młodzieży przed bierzmowaniem.
  5. W sobotę uroczystość I Komunii w naszej parafii. O godzinie 9:30 pierwsza grupa, o 11:30 druga grupa.
  6. W sobotę wigilia naszego odpustu. O godzinie 19:00 na cmentarzu przy ul. Lwowskiej Msza św. za zmarłych.
  7. W przyszłą niedzielę doroczny odpust ku czci Matki Bożej Łaskawej. O godzinie 12:30 uroczysta suma, którą odprawi Ks. Bp. Ryszard Karpiński, który udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z Gimnazjum Nr. 2. Serdecznie zapraszamy gości i naszych parafian do spotkania z Matką Bożą Łaskawą.
  8. W dniach 22-23 czerwca jest organizowana pielgrzymka autokarowa do Gietrzwałdu. Koszt pielgrzymki z noclegiem 150 zł. Zapisy w zakrystii po każdej Mszy św. Pielgrzymka ta jest dziękczynieniem Matki Bożej, która w tym miejscu mówiła do dzieci po polsku w czasie zaborów.
  9. W przyszłą niedzielę młodzież z oazy działającej przy naszej parafii organizuje kiermasz ciast z którego dochód przeznaczony będzie na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży z naszej parafii. Serdecznie zapraszamy.