Ogłoszenia 04.07.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 04.07.2021

XIV Niedziela Zwykła

  1. Dziś podczas Mszy św. o godzinie 10:00 została poświęcona figura Św. Józefa, która znajduje się przy wejściu do kaplicy adoracji. Jest ona osobistym darem wdzięczności za 21 lat pracy na stanowisku proboszcza naszej parafii, Ks. Proboszcza Józefa Piłata. Niech ta figura przypomina, że Św. Józef jest patronem Kościoła, Rodziny i Mężczyzn.
  2. Dziś Ks. Proboszcz Józef Piłat kończy pracę Proboszcza w naszej parafii. Przechodzi w stan emerytalny. Z woli Ks. Arcybiskupa, Ks. Proboszcz Józef Piłat zamieszka na plebanii i pełniąc posługę Księdza Seniora, będzie się starał przez modlitwę i posługę sakramentalną służyć wiernym. Za jego 21-letnią posługę jako Proboszcza naszej parafii, podziękowaliśmy podczas Mszy św. o godzinie 10:00.
  3. Również dziś o godzinie 10:00, za 3 lata posługi jako wikariusza naszej parafii, podziękowaliśmy Ks. Piotrowi Kanakowi. Decyzją Ks. Arcybiskupa, został on skierowany do Parafii Miłosierdzia Bożego w Lublinie.
  4. Witamy dziś wśród nas Ks. Jacka Lewickiego, który z woli Ks. Arcybiskupa będzie pełnił posługę Proboszcza w naszej parafii. Nowy Ks. Proboszcz zorganizuje w najbliższą niedzielę uroczystość odpustową. Oficjalnie, na urząd Ks. Proboszcza, Ks. Jacka Lewickiego wprowadzi Ks. Arcybiskup Metropolita Lubelski, nasz pasterz. Uroczystość ta odbędzie się w niedzielę 25 lipca o godzinie 18:00. Serdecznie zapraszamy.
  5. W środę 7. dzień miesiąca – dzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zakończone błogosławieństwem relikwiami Św. Siostry Faustyny.
  6. W sobotę 10. dzień miesiąca – dzień Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do 7 Boleści Matki Bożej o łaskę dobrej śmierci i Msza św.
  7. W sobotę wigilia naszego odpustu. O godzinie 19:00 Msza św. na cmentarzu grzebalnym przy ul. Lwowskiej za naszych bliskich zmarłych Jest to dar serca, pamięci dla tych, którzy odeszli przed nami do Boga.
  8. W najbliższą niedzielę główny odpust w naszej parafii. O godzinie 12:30 uroczysta suma, następnie procesja wokół kościoła. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów, a Panów z Bractwa Krzyża Świętego o pomoc w zorganizowaniu procesji. Zapraszamy gości i naszych parafian do wspólnego świętowania imienin naszej parafii ku czci Rozesłania Świętych Apostołów.