Ogłoszenia 03.10.2021 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 03.10.2021

 1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę Zwykłą w ciągu roku.
 2. Księża Chełmskich parafii zapraszają dzisiaj wszystkich wiernych do modlitwy różańcowej ulicami naszego miasta z ikoną Matki Bożej Chełmskiej. Początek o godzinie 19:00 w Bazylice Mariackiej, zakończenie w naszym kościele. Tutaj zostanie odśpiewany Apel Jasnogórski. Prosimy o przyniesie świec. Serdecznie zapraszamy.
 3. Z inicjatywy Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana w dniach 03-17 października w Chełmie odbędą się 18. Dni Kultury Chrześcijańskiej. Szczegółowy program znajduje się na plakacie w tablicy ogłoszeń. W ramach tych Dni w naszym kościele są zaplanowane następujące wydarzenia:
  Jutro zapraszamy na godzinę 18:00 na uroczystą Mszę św. z kazaniem Ks. Prof. Mirosława Wróbla. Po Eucharystii nastąpi promocja książki o Św. Józefie.
  W piątek o godzinie 18:00 Msza św. i wykład Ks. Zbigniewa Kulika o bł. Ks. Zygmuncie Pisarskim, który był związany z Krasnymstawem.
 4. W czwartek święto Matki Bożej Różańcowej. Jest to patronka Kół Żywego Różańca. W naszej parafii o godzinie 8:00 Msza św. w intencji Kół Żywego Różańca Kobiet i Mężczyzn naszej parafii.
 5. W czwartek I czwartek miesiąca. Będziemy się modlić o nowe powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.
 6. Także w czwartek przypada 7. dzień miesiąca. W naszej parafii to dzień Miłosierdzia Bożego. O godzinie 7:00 uroczysta Msza św., następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego zakończone błogosławieństwem relikwiami Św. Siostry Faustyny Kowalskiej.
 7. Przeżywamy miesiąc październik – jest to miesiąc modlitwy różańcowej. W naszym kościele nabożeństwo różańcowe codziennie o godzinie 17:30. Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza dzieci i młodzież.
 8. W przyszłą niedzielę w Chełmie planowany jest Marsz dla Życia i Rodzin. Szczegóły na plakacie w tablicy ogłoszeń.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godzinie 12:30 spotkanie kandydatów do bierzmowania. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zakończył się pierwszy etap prac w naszym kościele. Przez kilka dni odbywało się tu gruntowne odkurzanie świątyni, a następnie specjalistyczna firma wykonała prace na zewnątrz, m.in. mycie okien, montowanie kolców na parapetach, czyszczenie rynien itp. Kolejna firma doświetla nasz kościół. Początkowe prace już zostały wykonane w prezbiterium.
 11. Panu Bogu dziękujemy za wiele łask i dobrą pogodę, ponieważ prace przebiegały bardzo sprawnie, jednak prace te są dość kosztowne, co poważnie uszczupliło finanse parafii. Dlatego Ks. Proboszcz proponuje, aby jedna taca w miesiącu była przeznaczona tylko i wyłącznie na prace remontowe w naszym kościele. To pozwoli zachować płynność finansową i kontynuować remonty. Ks. Proboszcz proponuje, aby taka taca była zbierana w drugą niedzielę miesiąca, czyli w przyszłą niedzielę będzie pierwsza, oficjalna taca na potrzeby remontowe naszej świątyni.
 12. Serdecznie dziękujemy wielu osobom za prace porządkowe w kościele i na plebanii. Szczególne podziękowania kierujemy do Bractwa Drzewa Krzyża Świętego za sprawne przewiezienie ławek z kościoła do renowacji. Również innym osobom dziękujemy za sprzątanie kościoła, za wszelką życzliwość i pomoc.
 13. Bóg zapłać za bezinteresowne ofiary złożone na kościół. Pierwsza bezimienna to 1000 zł, druga 400 zł, trzy ofiary po 200 zł, 10 ofiar po 100 zł, 6 ofiar po 50 zł. Koła Żywego Różańca Kobiet złożyły ofiarę na remont w wysokości 500 zł. Państwu Krystynie i Jackowi Puacz dziękujemy za złożenie znacznej ofiary na remont oraz za zakup materiałów elektrycznych. Serdeczne Bóg zapłać.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, tzn. “Niedzieli” i “Gościa niedzielnego”.
 15. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Drogim parafianom, gościom i sympatykom naszej parafii życzymy miłego dnia oraz owocnego tygodnia.