Ogłoszenia 02.04.2017 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 02.04.2017

V Niedziela Wielkiego Postu

 1. Rozpoczynamy nasze rekolekcje wielkopostne, które przeżywać będziemy z Matką Bożą z Fatimy z racji 100-lecia objawień w Fatimie. Przeprowadzi je Ks. Grzegorz Boguta.
 2. W czasie rekolekcji będzie można wypełnić jałmużnę wielkopostną , składając do kosza Caritas w czasie rekolekcji artykuły żywnościowe i gospodarcze po każdej Mszy św. Z tych darów Caritas parafii przygotuje paczkę dla ubogich na święta.
 3. Wyjazdy do chorych i starszych w środę od godziny 14:00. Prosimy te osoby zgłosić w zakrystii.
 4. Są jeszcze wolne miejsca na Drogę Krzyżową na Majdanku. Zapisy u Ks. Piotra.
 5. W czwartek pierwszy czwartek miesiąca – o godzinie 18:00 modlimy się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 6. W tym tygodniu I piątek miesiąca – uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00, po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Niedzieli Palmowej, poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
 8. Niedziela Palmowa jako święto młodych rozpocznie się w kościele Chrystusa Odkupiciela na Obuwiu o godzinie 14:15, następnie procesja do Bazyliki Mariackiej, gdzie będzie Msza św. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Józef Wróbel. Szczegółowy program w przedsionku kościoła.
 9. Zapisy na paczki dla ludzi ubogich na Wielkanoc po każdej Mszy św. w zakrystii.
 10. W piątek 7. dzień miesiąca – dzień Miłosierdzia Bożego w naszej parafii. O godzinie 8:00 Msza św., następnie nabożeństwo połączone z ucałowaniem relikwii Św. Siostry Faustyny.
 11. Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17:30.