Ogłoszenia 01.11.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 01.11.2020

Niedziela Wszystkich Świętych

 1. Penitencjarnia Apostolska na mocy decyzji Ojca Świętego Franciszka wydała dekret stanowiący, iż odpusty zupełne za zmarłych można uzyskiwać przez cały listopad, jednocześnie dostosowując warunki ich uzyskania do sytuacji pozwalającej zapewnić bezpieczeństwo wiernym (więcej informacji TUTAJ-
  https://archidiecezjalubelska.pl/blog/dekret-penitencjarii-apostolskiej-o-odpustach-za-zmarlych-w-listopadzie-2020/)
 2. W najbliższy czwartek wypada I czwartek miesiąca- modlimy się o nowe powołania do służby kapłańskiej i zakonnej. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu wypada I piątek oraz I sobota miesiąca. Uroczyste Msze Święte o godz. 8:00 oraz 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. Po tych Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz nabożeństwo. Zachęcamy do wspólnej modlitwy aby uczcić Najświętsze Serce Pana Jezusa oraz Matki Najświętszej, szczególnie w tak trudnym dla Kościoła i Ojczyzny czasie. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 4. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet oraz Kół Żywego Różańca Mężczyzn w kościele po Mszy Świętej o godz. 8:00 w sobotę.
 5. Termin sakramentu bierzmowania który miał odbyć się 22 listopada został czasowo zawieszony. Sakrament odbędzie się w innym terminie kiedy ustanie trudna sytuacja epidemiczna w naszym kraju.
 6. W sobotę 7. dzień miesiąca- dzień Miłosierdzia Bożego w naszej Parafii. Uroczysta Msza Święta do Bożego Miłosierdzia w sobotę o godz. 8:00. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 7. W tym miesiącu szczególnie śpieszymy z modlitwą za nasze rodziny, bliskich, krewnych, przyjaciół oraz znajomych przez modlitwę wypominkową a więc Różaniec Święty.  W listopadzie codziennie o godz. 17:30 w sposób szczególny będziemy się modlić na Różańcu za zmarłych polecanych w wypominkach. Karty wypominkowe znajdują się w tradycyjnym miejscu na ołtarzach bocznych. Z wypisanymi imionami zmarłych prosimy składać je w zakrystii do puszki lub na tacę. Pamiętajmy, aby na karcie wypominkowej wpisać także konkretną datę kiedy chcielibyśmy aby zostały one odczytane i przemodlone. Istnieje także możliwość zamówienia intencji Mszalnej lub przekazania imion naszych zmarłych poprzez wiadomość e-mail:
  kancelaria@rozeslanie.pl.
 8. Od 1 do 8 listopada organizowana jest wielka modlitewna akcja różańcowa pod hasłem „Różaniec do granic nieba”. Chcemy podjąć pokutę za nasze grzechy i wołać do Nieba o wybaczenie. Chcemy stanąć w obronie życia. W naszej Parafii Różaniec Święty w tej intencji codziennie o godz. 17:30. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wspólnej modlitwy w tak trudnym czasie.