Ogłoszenia 01.03.2020 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ogłoszenia 01.03.2020

I Niedziela Wielkiego Postu

  1. Dzisiaj po każdej Mszy św. zbiórka ofiar do puszek na „Wielkopostne Dzieło Pomocy – Jałmużna Wielkopostna”. Za ten dar składamy Bóg zapłać.
  2. W środę wspomnienie Św. Kazimierza – królewicza. Msza św. zbiorowa za zmarłe Kazimiery i Kazimierzów o godzinie 18:00. Intencję na tę Mszę św. przyjmowane są w zakrystii.
  3. W czwartek I czwartek miesiąca – dzień modlitw o nowe powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. O godzinie 18:00 Msza św.  i nabożeństwo.
  4. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca – uroczyste Msze św. o godzinie 8:00 i 18:00. Pół godziny przed tymi Mszami będziemy wiernym służyć w konfesjonałach. W te dni po Mszy św. o godzinie 7:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
  5. Zmiana tajemnic różańcowych dla Kół Żywego Różańca Kobiet w sobotę po Mszy św. o godzinie 8:00, dla Koła Żywego Różańca Mężczyzn w niedzielę po Mszy św. o godzinie 10:00.
  6. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17:15, Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 17:30. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.
  7. Parafia organizuje pielgrzymkę na beatyfikację Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Odbędzie się ona 7 czerwca 2020 roku w Stolicy Polski, Warszawie. Zapisów można dokonać w zakrystii po Mszy Świętej lub w kancelarii parafialnej. Jest to potrzebne aby pozyskać bezpłatne karty wstępu na tą uroczystość.
  8. Dziś wspomnienie Żołnierzy Wyklętych, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny.
  9. Chełmskie Centrum Kultury Prawosławnej zaprasza na kurs pisania ikon – poziom podstawowy. Zapisy do 6 marca, koszt 200 zł/miesiąc.