Obligacje (Wspomnienie św. Brata Alberta 17.06.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Obligacje (Wspomnienie św. Brata Alberta 17.06.2016)

Mt 6,19-23
Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie gromadźcie sobie skarbów na ziemi, gdzie mól i rdza mszczą i gdzie złodzieje włamują się i kradną. Gromadźcie sobie skarby w niebie, gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną. Bo gdzie jest twój skarb, tam będzie i serce twoje. Światłem ciała jest oko. Jeśli więc twoje oko jest zdrowe, całe twoje ciało będzie w świetle. Lecz jeśli twoje oko jest chore, całe twoje ciało będzie w ciemności. Jeśli więc światło, które jest w tobie, jest ciemnością, jakże wielka to ciemność”.

Wielcy tego świata – biznesmeni, milionerzy i akcjonariusze – nieustannie zastanawiają się co zrobić, by pomnożyć swój majątek. Akcje giełdowe, nieruchomości, obligacje, czy inwestycje, to tylko niektóre z rzeczy, spędzające im sen z powiek. Jeden fałszywy ruch- i cały majątek może przepaść…

Jezus natomiast proponuje inną strategię inwestycji – mianowicie w kapitał Niebieski. Oferta jest ważna przez całą wieczność, ryzyko i wkład własny – minimalny, a zysk – 100%. Wchodzisz w to?

DSC_9258