Noc ciemna (Piątek XXII tyg. zwykłego 02.09.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Noc ciemna (Piątek XXII tyg. zwykłego 02.09.2016)

Łk 5,33-39

Faryzeusze i uczeni w Piśmie rzekli do Jezusa: „Uczniowie Jana dużo poszczą i modły odprawiają, tak samo uczniowie faryzeuszów; Twoi zaś jedzą i piją”. Jezus rzekł do nich: „Czy możecie gości weselnych nakłonić do postu, dopóki pan młody jest z nimi? Lecz przyjdzie czas, kiedy zabiorą im pana młodego, i wtedy, w owe dni, będą pościli”. Opowiedział im też przypowieść: „Nikt nie przyszywa do starego ubrania łaty z tego, co oderwie od nowego; w przeciwnym razie i nowe podrze, i łata z nowego nie nada się do starego. Nikt też młodego wina nie wlewa do starych bukłaków; w przeciwnym razie młode wino rozerwie bukłaki i samo wycieknie, i bukłaki się zepsują. Lecz młode wino należy lać do nowych bukłaków. Kto się napił starego wina, nie chce potem młodego, mówi bowiem: «Stare jest lepsze»”.

Naturalną koleją rzeczy w życiu duchowym jest to, że w pewnym momencie Jezus znika z horyzontu. Mija czas zachwycenia, ochów i achów oraz błogiego pokoju, a zaczyna się czas codziennego zmagania i walki o relację z Bogiem. Jest to tak zwana Ciemna noc ducha, której doświadcza każdy, kto zbliża się do Pana.

Jezus tymczasem chowa się po to, byś jeszcze mocniej Go szukał i za Nim szedł. Nie jest to łatwa droga, ale jako jedyna daje prawdziwą satysfakcję. Bo prowadzi ku Niemu…

fb_img_1469464870604.jpg