Niedziela Palmowa w Chełmie – 20.03.2016 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Niedziela Palmowa w Chełmie – 20.03.2016

Od kilku lat w Uroczystość Niedzieli Palmowej młodzież z Chełma i okolicznych parafii Ziemi Chełmskiej (dekanatu Chełm Wschód, Chełm Zachód, Siedliszcze) uczestniczy we wspólnej procesji z palmami. Ta inicjatywa wpisuje się w Światowy Dzień Młodzieży organizowany w parafiach na całej ziemi. Dzień Młodzieży został zapoczątkowany przez św. Jana Pawła II. W Roku Miłosierdzia Niedzielę Palmową będziemy obchodzić jako zapowiedź Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z tej racji nabiera ona szczególnej wymowy. W czasie uroczystości w Chełmie przedstawiciele parafii, które będą gościć młodzież z zagranicy, odbiorą specjalne błogosławieństwo dla sztabów od ks. Abp. S. Budzika. Otrzymają także Dzienniczek s. Faustyny Kowalskiej na CD wraz z filmem o miłosierdziu Bożym.

W Niedzielę Palmową 20.03.2016 młodzież wyruszy w procesji z palmami z Parafii Rozesłania św. Apostołów do parafii Mariackiej w Chełmie. Procesji, a następnie liturgii Mszy św. będzie przewodniczył ks. Bp. M. Cisło. Początek uroczystości o godz. 14:40 w kościele Rozesłania św. Apostołów w Chełmie.

Bardzo serdecznie zapraszamy młodzież z parafii chełmskich i okolic ze swoimi duszpasterzami do wzięcia udziału w procesji, jako znaku żywej wiary i przynależności do Chrystusowego Kościoła. Szczególnie apelujemy do wspólnot i ruchów religijnych o przybycie i włączenie się we wspólną modlitwę oraz kandydatów do bierzmowania. Rodzicó1) prosimy o zachętę i wsparcie.

Program uroczystości:

14:40 – Kościół Rozesłania św. Apostołów w Chełmie: Koncert „Młodzi – młodym” w wykonaniu scholii parafialnej

15:00 – powitanie ks. Bp. M. Cisło, kapłanów, młodzieży i wszystkich uczestników, poświęcenie palm

15:15 – procesja z palmami z kościoła Rozesłania św. Apostołów wyruszy do Bazyliki Mariackiej przy radosnym śpiewie wszystkich wiernych

15:30 – Bazylika Mariacka w Chełmie: przekazanie młodzieży z poszczególnych parafii błogosławieństwa ks. Abpa oraz Dzienniczka św. s. F. Kowalskiej wraz z filmem o miłosierdziu Bożym

16:00 – Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Bpa M. Cisło