Metanoia | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Metanoia

Mt 23,23-26
Jezus przemówił tymi słowami: „Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dajecie dziesięcinę z mięty, kopru i kminku, lecz pomijacie to, co ważniejsze jest w Prawie: sprawiedliwość, miłosierdzie i wiarę. To zaś należało czynić, a tamtego nie opuszczać. Przewodnicy ślepi, którzy przecedzacie komara, a połykacie wielbłąda. Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy! Bo dbacie o czystość zewnętrznej strony kubka i misy, a wewnątrz pełne są zdzierstwa i niepowściągliwości. Faryzeuszu ślepy! Oczyść wpierw wnętrze kubka, żeby i zewnętrzna jego strona stała się czysta”.

Nawrócenie to przemiana sposobu myślenia o tym kim jest Bóg, a także kim ja osobiście jestem przed Nim. Nie jest to jednak rzecz prosta i łatwa, bowiem trzeba uznać prawdę o sobie samym. A to, niestety bywa bolesne, bo bardzo byśmy chcieli być idealni i nieskalani, a przynajmniej za takich uchodzić.

Pan Jezus stawia nam tylko ten jeden jedyny warunek – prawdę. A kiedy zdecydujesz się na nią i będziesz szczery wobec Niego, wówczas On już sam doprowadzi Cię do siebie.

mapka