Jasełka w Szkole Podstawowej nr 10 20.12.2012 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Jasełka w Szkole Podstawowej nr 10 20.12.2012

W czwartek, 20 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10 im. ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe.

Piękna scenografia, perfekcyjne przygotowanie uczniów oraz doskonała organizacja przedstawienia sprawiły, iż ponad godzinne występy minęły w mgnieniu oka. Cała społeczność szkolna, rodzice i nauczyciele zgromadzeni w sali gimnastycznej obejrzeli to wspaniałe widowisko jasełkowe oraz wspólnie zaśpiewali tradycyjne polskie kolędy. W przygotowanie przedstawienia zaangażowało się wiele osób, przede wszystkim uczniowie z klas IV- VI oraz klas młodszych, którzy wcielili się w biblijne postacie Józefa i Maryi, a także w postacie pasterzy, aniołów, diabłów i kolędników. Dzieci, przygotowane przez Agnieszkę Rejman oraz s. Andrzelinę, przedstawiły tradycyjne jasełka, opowiadające historię narodzin Jezusa, począwszy od zwiastowania dobrej nowiny Maryi Pannie, poprzez wizytę w stajence ubogich pasterzy, aż do przybycia Mędrców ze Wschodu i oddania przez nich hołdu Dzieciątku.

Widowisko, przypominające swoją scenografią deski prawdziwego teatru uświetniły występy szkolnego chóru i zespołu fletowego pod kierunkiem Barbary Sebestyańskiej.

Bożonarodzeniowe spotkania z jasełkami i kolędami stały się wieloletnią tradycją Dziesiątki. Wszystkim obecnym udzieliła się panująca tego dnia magiczna atmosfera, a „anielskie śpiewy” w wykonaniu szkolnego chóru wprowadziły ich w radosny, świąteczny nastrój.

Marzena Kwiatek