Ilość powtórzeń (święto świętej Brygidy 23.07.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Ilość powtórzeń (święto świętej Brygidy 23.07.2016)

J 15,1-8

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja będę trwał w was. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, jeżeli nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”.

Najbardziej istotna w każdym sporcie jest regularność. Nie da się przecież dobrze trenować jedynie od czasu do czasu odwiedzając bieżnię czy siłownie.

Dokładnie tak samo jest z życiem duchowym. Nie da się prowadzić głębokiego, religijnego życia kontaktując się z Bogiem od czasu do czasu. Jemu właśnie chodzi o Twoją codzienność, o to, byś Go do niej zapraszał. On naprawdę chce się o nią zatroszczyć, wziąć w swoje przebite z Miłości Ręce i pobłogosławić. Czy pozwolisz Mu?

DSC09512.JPG