Grupy parafialne - Różaniec Rodziców za dzieci | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Grupy parafialne – Różaniec Rodziców za dzieci

W serii najbliższych artykułów będziemy przybliżać Grupy Parafialne działające przy naszej parafii.

Zaczanamy od Różańca Rodziców za dzieci.

Różaniec za dzieci oparty jest na zasadzie Kół Żywego Różańca. Rodzice tworzą dwudziestoosobowe „róże”, z których każda ma swojego animatora, a w niebie – patrona. Członkowie róży nie muszą znać się osobiście, ważne, że codziennie modlą się za swoje dzieci oraz dzieci wszystkich członków ich koła. Intencje obejmują również dzieci adoptowane oraz z duchowej adopcji, poczęte, a jeszcze nienarodzone, chrześniaków oraz zięciów i synowe.

7 czerwca 2008 roku w parafii pw. Rozesłania Św. Apostołów w Chełmie  powstała pierwsza  grupa odmawiająca tajemnice różańca za dzieci.

Obecnie na terenie parafii istnieje 10 Róż, w których modli się 200 osób. Msza święta wspólnotowa dla członków Różańca Rodziców  za dzieci, odprawiana jest każdego 25 dnia miesiąca o godz. 18.00, a spotkanie formacyjne odbywa się raz w roku 8 grudnia. Połączone jest ono  z uroczystą Mszą Świętą, podczas której ma miejsce odnowienie Aktu  zawierzenia Modlitwy Różańcowej Matce Bożej. Zmieniamy w tym dniu tajemnicę różańcową  przechodząc o jedną do przodu wg porządku: radosne, światła, bolesne i chwalebne. Opiekunem  duchowym grup jest Ksiądz Proboszcz Józef Piłat.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielą: p. Beata Kraska (669591974) i p. Sylwia Radzieńczak (508717935)