EWANGELIZACJA CHEŁMA | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

EWANGELIZACJA CHEŁMA

W dniach 3-4 czerwca odbędzie się ważne wydarzenie dla Chełma – ewangelizacja miasta. Do każdej z chełmskich parafii przyjadą ewangelizatorzy z różnych miejsc diecezji i z Polski, aby w sobotę przejść po naszych domach, poszukując ludzi, którzy odeszli od wiary i dzieląc się z nimi świadectwem doświadczenia Boga żywego. Następnie o godz. 18:00 zgromadzimy się na wspólnej Eucharystii, którą odprawi ks. bp Artur Ważny w bazylice na Górce, aby modlić się za mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Po Mszy św. na scenie przed bazyliką odbędzie się ewangelizacyjny koncert, który poprowadzi zespół Mocni w Duchu z Łodzi. Po koncercie ewangelizatorzy rozejdą się na noclegi do naszych domów, by od rana w niedzielę we wszystkich kościołach dalej być z nami i dzielić się swoją wiarą.

Prosimy o życzliwe przyjęcie ewangelizatorów w naszych domach oraz poinformowanie sąsiadów o tej akcji. Każdy z ewangelizatorów będzie posiadał identyfikator z imieniem, nazwiskiem i pieczęcią parafii oraz dokument tożsamości. Z soboty na niedzielę będą potrzebne noclegi dla ok. 30/40 osób. Osoby mogące przyjąć gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.

Jeżeli ktoś formuje się we wspólnocie i chciałby dołączyć do grupy ewangelizatorów, chodząc od drzwi i do drzwi i dawać innym świadectwo, prosimy o informację.

Pomódlmy się o owce tej ewangelizacji:
Panie Jezu Chryste, który przyszedłeś na świat po to, aby ocalić to, co zginęło, wejrzyj na tych, którzy z różnych przyczyn porzucili wiarę w Boga. Daj im doświadczyć osobistego spotkania z Tobą, rozpal ich serca do wiary, nadaj sens ich życiu.
Spraw, aby również każdy z nas był solą ziemi i światłem świata. Uczyń nas swoimi świadkami, aby po naszych śladach inni mogli dotrzeć do Ciebie.
Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, wypraszaj łaskę nawrócenia dla mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.