EWANGELIZACJA CHEŁMA | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

EWANGELIZACJA CHEŁMA

Już w najbliższy weekend odbędzie się ewangelizacja w naszej parafii. Ewangelizatorzy przyjadą, aby w sobotę 3 czerwca od godz. 11.00 do 17.00 chodzić po naszych domach. Prosimy, aby przyjąć ich życzliwie i ugościć. 

Każdy ewangelizator będzie miał ze sobą identyfikator z pieczątką Ks. Proboszcza oraz dowód osobisty. Jesteśmy zaproszeni, aby przyjąć ewangelizatorów do swoich domów, jednak prosimy, aby osoby ugruntowane w wierze nie przetrzymywały ich zbyt długo, tak aby mogli trafić do bardziej potrzebujących. 

Następnie zapraszamy wszystkich na wspólną Mszę św. w intencji miasta, która odbędzie się w sobotę 3 czerwca o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. bpa Artura Ważnego, przewodniczącego Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji. Zaś po Mszy św. ok. 19.30 zapraszamy przed Bazylikę na koncert ewangelizacyjny zespołu Mocni w Duchu. Ten koncert zastąpi w tym roku Wieczór Chwały, który miałby się odbyć kilka dni później w Boże Ciało.  Tym bardziej zapraszamy na wspólny wieczór modlitwy i uwielbienia. 

Po koncercie ewangelizatorzy rozejdą się na noclegi do naszych domów, by od rana w niedzielę we wszystkich kościołach dalej być z nami i dzielić się swoją wiarą.

W sobotę w godzinach 11.00-18. 00 w naszym Kościele będzie miała miejsce adoracja Najśw. Sakramentu w intencji ewangelizacji naszej parafii, w intencji osób, które porzuciły wiarę. 

Z soboty na niedzielę będą potrzebne noclegi dla ok. 25 osób. Osoby mogące przyjąć gości na nocleg proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub kancelarii.


Pomódlmy się o owce tej ewangelizacji:
Panie Jezu Chryste, który przyszedłeś na świat po to, aby ocalić to, co zginęło, wejrzyj na tych, którzy z różnych przyczyn porzucili wiarę w Boga. Daj im doświadczyć osobistego spotkania z Tobą, rozpal ich serca do wiary, nadaj sens ich życiu.
Spraw, aby również każdy z nas był solą ziemi i światłem świata. Uczyń nas swoimi świadkami, aby po naszych śladach inni mogli dotrzeć do Ciebie.
Maryjo, Gwiazdo Nowej Ewangelizacji, wypraszaj łaskę nawrócenia dla mieszkańców Ziemi Chełmskiej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.