Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 10 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie 2010 | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Dzień Papieski w Szkole Podstawowej nr 10 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie 2010

„Ogromnie wiele zależy od tego, jaką każdy z was przyjmie miarę swojego życia, swojego człowieczeństwa. Odważcie się przyjąć tę miarę, którą pozostawił nam Chrystus!”.

(Jan Paweł II, Warszawa, czerwiec 1979 r.)

Dnia 16 października w naszej parafii obchodziliśmy X Dzień Papieski. Obchodzony on był również bardzo uroczyście w Szkole Podstawowej Nr. 10 im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki w Chełmie, która znajduje się na terenie naszej parafii. Połączony był on z podsumowaniem międzyszkolnego konkursu plastycznego „Jan Paweł II – nauczyciel i wychowawca”. To już VIII edycja z kolei tegoż konkursu. Cały Dzień Papieski i konkurs zorganizowany był przez Dyrekcję Szkoły, Opiekunów i Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas działającego przy Szkole Podstawowej nr 10. Przed rozstrzygnięciem konkursu goście i uczniowie mogli posłuchać i obejrzeć montaż słowno – muzyczny, część artystyczną (akademię) przygotowaną przez młodych artystów szkoły ku czci pamięci naszego Wielkiego Rodaka.. W uroczystościach udział wzięli m.in. ks. kanonik Józef Piłat, proboszcz parafii, ks. Józef Domiński, opiekun Szkolnych Kół Caritas działających w naszym mieście, ks. Marcin Turowski, który był przewodniczącym jury konkursowego, rodzice, nauczyciele, wychowawcy i uczniowie zaproszonych innych szkół. Najbardziej chyba gościom, ale i nie tylko podobał się występ chórku szkolnego, który na wszystkich zrobił wielkie wrażenie.