Dudek dance (02.10.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Dudek dance (02.10.2016)

Łk 17, 5-10
Apostołowie prosili Pana: «Przymnóż nam wiary». Pan rzekł: «Gdybyście mieli wiarę jak ziarnko gorczycy, powiedzielibyście tej morwie: „Wyrwij się z korzeniem i przesadź się w morze”, a byłaby wam posłuszna. Kto z was, mając sługę, który orze lub pasie, powie mu, gdy on wróci z pola: „Pójdź i siądź do stołu”? Czy nie powie mu raczej: „Przygotuj mi wieczerzę, przepasz się i usługuj mi, aż zjem i napiję się, a potem ty będziesz jadł i pił”? Czy dziękuje słudze za to, że wykonał to, co mu polecono? Tak mówcie i wy, gdy uczynicie wszystko, co wam polecono: „Słudzy nieużyteczni jesteśmy; wykonaliśmy to, co powinniśmy wykonać”».

Finał ligi mistrzów 2005. Liverpool Jerzego Dudka mierzy się z wielkim AC Milan. Do przerwy Anglicy dają sobie wbić 3 bramki i ich marzenia o triumfie wydają się być mrzonką. Jednak fenomenalne drugie 45 minut oraz niezapomniane Dudek dance w serii rzutów karnych sprawiają że to  drużyna Polaka podnosi upragniony puchar…

Niech ta historia będzie tłem do dzisiejszej przypowieści. Początki mogą być słabe i niepozorne, ale ostatecznie liczy się jak skończysz. Chodzi także o to, byśmy właśnie tych rzeczach malutkich byli wierni, bo w nich tak naprawdę precyzuje się i uwydatnia nasza wiara.

Za taką wierność Jezus płaci pucharem cenniejszym niż ten z Champions League…

bieg

…a Bieg Caritas już za tydzień… zapisałeś się już?