Dobrze, że jesteś! (środa I tyg. Adwentu) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Dobrze, że jesteś! (środa I tyg. Adwentu)

Mt 15,29-37
Jezus przyszedł nad Jezioro Galilejskie. Wszedł na górę i tam siedział. I przyszły do Niego wielkie tłumy, mając ze sobą chromych, ułomnych, niewidomych, niemych i wielu innych, i położyli ich u nóg Jego, a On ich uzdrowił. Tłumy zdumiewały się widząc, że niemi mówią, ułomni są zdrowi, chromi chodzą, niewidomi widzą. I wielbiły Boga Izraela. Lecz Jezus przywołał swoich uczniów i rzekł: „Żal Mi tego tłumu. Już trzy dni trwają przy Mnie, a nie mają co jeść. Nie chcę ich puścić zgłodniałych, żeby kto nie zasłabł w drodze”. Na to rzekli Mu uczniowie: „Skąd tu na pustkowiu weźmiemy tyle chleba, żeby nakarmić takie mnóstwo?” Jezus zapytał ich: „Ile macie chlebów?” Odpowiedzieli: „Siedem i parę rybek”. Polecił ludowi usiąść na ziemi; wziął te siedem chlebów i ryby, i odmówiwszy dziękczynienie, połamał, dawał uczniom, uczniowie zaś tłumom. Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze siedem pełnych koszów.

Zwykło się myśleć o Jezusie jako o Tym, który dba wyłącznie o sprawy duchowe. Dzisiejsza Ewangelia tymczasem pokazuje, że to czym żyjesz, czy jesteś najedzony, czy jest Ci dobrze – to wszystko jest obiektem Jego zainteresowania.

Czasami prócz zagadnień duchowych, człowiek potrzebuje usłyszeć proste oazowe zdanie: Dobrze że jesteś! Fajnie usłyszeć że ktoś się tobą interesuje, że jesteś dla kogoś ważny. Każdy z nas tego potrzebuje i Jezus o tym doskonale wie.

Kiedy ostatnio ucieszyłeś się drugim człowiekiem?

IMG_3991