Człowiek czynu (Uroczystość św. Stanisława 09.05.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Człowiek czynu (Uroczystość św. Stanisława 09.05.2016)

J 10,11-16
Jezus powiedział do faryzeuszów: „Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, do którego owce nie należą, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza. Najemnik ucieka dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia i jeden pasterz”.

Dobry Pasterz to człowiek czynu. To Ktoś, kto nie rzuca Słów na wiatr, ale potrafi własnym życiem je potwierdzić. To człowiek honoru, któremu nie jest wszystko jedno. Niepasujący do żadnych czasów, mający za nic układy i polityczną poprawność.

Jest także inspiracją dla niezliczonej rzeszy Jego naśladowców, których poznajemy po niezachwianej postawie. Wśród nich z pewnością jest św. Stanisław, czy znajdziesz się tam ty?