Bez ściemy (12.09.2016) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Bez ściemy (12.09.2016)

Łk 7,1-10
Gdy Jezus dokończył wszystkich swoich mów do ludu, który się przysłuchiwał, wszedł do Kafarnaum. Sługa pewnego setnika, szczególnie przez niego ceniony, chorował i bliski był śmierci. Skoro setnik posłyszał o Jezusie, wysłał do Niego starszyznę żydowską z prośbą, żeby przyszedł i uzdrowił mu sługę. Ci zjawili się u Jezusa i prosili Go usilnie: „Godzien jest, żebyś mu to wyświadczył – mówili – kocha bowiem nasz naród i sam zbudował nam synagogę”. Jezus przeto wybrał się z nimi. A gdy był już niedaleko domu, setnik wysłał do Niego przyjaciół z prośbą: « Panie, nie trudź się, bo nie jestem godzien, abyś wszedł pod dach mój. I dlatego ja sam nie uważałem się za godnego przyjść do Ciebie. Lecz powiedz słowo, a mój sługa będzie uzdrowiony. Bo i ja, choć podlegam władzy, mam pod sobą żołnierzy. Mówię temu: «Idź», a idzie; drugiemu: «Chodź», a przychodzi; a mojemu słudze: «Zrób to», a robi”. Gdy Jezus to usłyszał, zadziwił się i zwracając się do tłumu, który szedł za Nim, rzekł: „Powiadam wam: Tak wielkiej wiary nie znalazłem nawet w Izraelu”. A gdy wysłani wrócili do domu, zastali sługę zdrowego.

Bardzo łatwo schować się przed samym sobą, drugim człowiekiem i Bogiem, zasłaniając się zasługami, ukończonymi kursami, mocnymi plecami etc. Czy jednak tak naprawdę to wszystko ma przed Nim znaczenie? Czy o to chodzi?

O wiele skuteczniej przyjść z całym tym bagażem do Jezusa i prosto z mostu, bez ogródek powiedzieć: Jezu błagam ratuj, bo ja już nie daję rady!

Czy potrafisz?

received_628260883988745.jpeg