Arena Młodych 23 VII 2016 - ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

Arena Młodych 23 VII 2016 – ŚDM w Archidiecezji Lubelskiej

Powoli wkraczamy w nowy 2016 rok, który będzie wyjątkowym z powodu ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY.

Główne obchody i spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie, zostaną poprzedzone spotkaniami w diecezjach. Nasza archidiecezja pragnie razem z przybyłymi gośćmi przeżywać i rozważać temat spotkania Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre. Dlatego też przygotowujemy się do wielkiego święta młodzieży z całej archidiecezji lubelskiej. Jego centralnym punktem będzie wielkie spotkanie zorganizowane zarówno dla gości, którzy przybędą z innych krajów na ŚDM, jak i dla całej młodzieży z naszej archidiecezji.

Odbędzie się on 23 VII na stadionie „ARENA LUBLIN”. Spotkanie to jest przygotowywane z myślą o kilkunastotysięcznej widowni, która krocząc szlakiem Abrahama zostanie zaproszona do wspólnej wędrówki modlitewnej. Całość wydarzenia jest wielkim wydarzeniem modlitewno-artystycznym, gdzie w towarzystwie wielkiego chóru i młodzieżowej grupy teatralnej, będzie można zarówno raz jeszcze przeżyć zaproszenie Boga do wędrówki wiary, jak i doświadczyć wielkiej wspólnoty wierzących.

Aby to spotkanie mogło być sfinalizowane potrzeba setek wolontariuszy zaangażowanych bezpośrednio w to wyjątkowe widowisko. Oprócz chóru (pod kierownictwem Grzegorza Głucha) potrzeba jeszcze 300 osobowej grupy młodzieży, która wykorzystując różnorodne formy teatralne (taniec, pantomimę, bębny, szczudła, ognie…) przybliży przybyłym na stadion gościom, tematy z historii naszej wiary, a zarazem wprowadzi w przeżywanie ŚDM.

Szukamy chętnych, którzy dołączą się do „Teatru ITP”, aby wspólnie przygotować i poprowadzić wspomniane spotkanie. Potrzebujemy osób pragnących poszerzyć swoje umiejętności teatralne, nabyć nowych doświadczeń oraz wspólnie przeżyć spotkanie na ARENA LUBLIN.

WYMAGANIA:

Grupa „teatralna” – zapotrzebowanie na 300 aktorów. Uczestnicy – ukończone 16 lat (rocznik 2000 i wcześniejsze).

Informacje – zgłoszenia przyjmuje ks. Mariusz Lach sdb pod adresem: teatr@sdm.lublin.pl www.facebook.com/SDM Lublin Teatr

Odpowiedzialni za grupę teatralną: Marcin Wąsowski oraz ks. Mariusz Lach sdb.

Przygotowanie teatralne

8 III (środa) – godz. 18.00-21.00
11 III (piątek) – godz. 16.00-19.00

12 III (sobota) – godz. 10.00-13.00

Uczestnicy powinni wziąć udział w jednym spotkaniu (do wyboru – jeden z trzech terminów) Odbywać się one będą w auli Metropolitalnego Seminarium Duchownego (ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego 6). Należy zabrać ze sobą strój sportowy. Zajęcia będą poświęcone różnym ćwiczeniom mającym na celu poznanie i rozwinięcie podstawowych technik aktorskich, które będą przydatne podczas spotkania na ARENA LUBLIN. Pierwsze spotkanie trwać będzie 2-3 godzin.

Na pocz. kwietnia będą tzw. „audycje” czyli indywidualne spotkania z każdym z uczestników (krótka rozmowa, nagranie na video), po czym zostaną zaproponowane poszczególnym osobom różnego rodzaju grupy „specjalizacyjne” (bębniarskie, taneczne, „szczudlarzy” itp…)

Bezpośrednie zajęcia w konkretnych (mniejszych, specjalistycznych) grupach rozpoczną się w kwietniu i poszczególne osoby zostaną odpowiednio wcześniej poinformowane o ich terminie.

Uwaga! Każdy z uczestników otrzyma do podpisania umowę wolontariacką, która z jednej strony zapewni obecność danej osoby w lipcowym wydarzeniu, ale także będzie dokumentem potwierdzającym jej udział w konkretnych warsztatach (certyfikat ukończenia zajęć specjalistycznych).

Wszyscy uczestnicy powinni sobie zarezerwować termin poprzedzający samo wydarzenie czyli dni: 11-22 VII 2016. W tym czasie będą organizowane spotkania i próby całości – na różnych obiektach sportowych, zaś ostatecznie na stadionie ARENA LUBLIN.

Zgłoszenie – należy wysłać wypełniona kartę zgłoszenia pod adres: teatr@sdm.lublin.pl

Na wszelkie pytania dotyczące grupy teatralnej odpowiadam osobiście:
ks. Mariusz Lach sdb   691-760-422 teatr@sdm.lublin.pl