A gdyby tak…(Wspomnienie św. Jana od Krzyża 14.12.2015) | Parafia Rozesłania Świętych Apostołów w Chełmie

A gdyby tak…(Wspomnienie św. Jana od Krzyża 14.12.2015)

Mt 21,23-27
Gdy Jezus przyszedł do świątyni i nauczał, przystąpili do Niego arcykapłani i starsi ludu z pytaniem: „Jakim prawem to czynisz? I kto Ci dał tę władzę?” Jezus im odpowiedział: „Ja też zadam wam jedno pytanie; jeśli odpowiecie Mi na nie, i Ja powiem wam, jakim prawem to czynię. Skąd pochodzi chrzest Janowy: z nieba czy od ludzi?” Oni zastanawiali się między sobą: „Jeśli powiemy: «z nieba», to nam zarzuci: «Dlaczego więc nie uwierzyliście mu?» A jeśli powiemy: «od ludzi», boimy się tłumu, bo wszyscy uważają Jana za proroka”. Odpowiedzieli więc Jezusowi: „Nie wiemy”. On również im odpowiedział: „Więc i Ja wam nie powiem, jakim prawem to czynię”.

Gdyby nie ten wszędobylski konformizm faryzeuszy, być może historia potoczyłaby się nieco inaczej. Gdyby nie byli tak poprawni politycznie, tak elastyczni w swoich odpowiedziach i postępowaniu… Przybieramy różne maski

Konformizm jest prawdziwą zmorą naszych czasów. Dzięki niemu przestajemy być sobą, odgrywamy jedynie role nakładane nam przez świat. Czy naprawdę tego chcesz? A gdyby tak zaryzykować i tak po prostu być sobą?

IMG_3991